WIELKANOC 2024

Zaprawdę, godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne, abyśmy Ciebie, Panie, zawsze sławili, a zwłaszcza w tym czasie uroczyściej głosili Twoją chwałę, gdy Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. On bowiem jest prawdziwym Barankiem, który zgładził grzechy świata. On przez swoją śmierć zniweczył śmierć naszą i zmartwychwstając, przywrócił nam życie.

Prefacja Wielkanocna

Kochani Parafianie! Drodzy goście!  Alleluja! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Celebrując dzisiaj w Ofierze Mszy Świętej radosne wydarzenie Zmartwychwstania naszego Pana pragniemy życzyć, aby Chrystus wraz ze swoją Matką wnieśli do Waszych rodzin wiarę, nadzieję i miłość. Wiarę, aby wszyscy poznali jak dobry jest Pan Bóg obecny w Kościele. Nadzieję, aby trud codzienności nie przesłaniał sensu życia, który odnaleźć możemy jedynie w Zmartwychwstałym i Jego Matce. Miłość, aby ustały wszelkie konflikty, waśnie i spory w naszych Rodzinach i Ojczyźnie.

Dziękujemy Wam Kochani za Waszą obecność, za to, że możemy gromadzić się w kościele parafialnym, wspólnie się modlić, dzielić z Wami chwile radosne, ale także te trudne i bolesne.

Dziękujemy, że jesteście.
ks. Jerzy i ks. Piotr.