NIEDZIELA, 31.03.2024
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. NIEDZIELA WIELKANOCNA. Msze Święte: 6.00 (Rezurekcja), 9.00, 11.00 (z katechezą dla dzieci, 12.30 (zbiorowa), 18.00
  2. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Msze Święte: 7.00, 9.00, 11.00 (z katechezą dla dzieci), 12.30 (zbiorowa), 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny na każdej Mszy Świętej aspersja, czyli pokropienie wodą święconą na pamiątkę naszego chrztu.
  3. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w poniedziałek, 1 kwietnia po Mszy Świętej o 9.00.
  4. Poniedziałek Wielkanocny to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 odczytamy imiona i nazwiska zmarłych z Wypominek rocznych, a następnie o 18.00 odprawimy w ich intencji Mszę Świętą.
  5. W najbliższy piątek nie obowiązuje post ze względu na oktawę wielkanocną.
  6. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy Świętej o 7.00 oraz po południu od 17.00 do 18.00. Po Mszy Świętej porannej odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem, a od 17.00 do 17.55 zapraszamy na adorację w ciszy. W pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna.
  7. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako zbiorowa w intencjach polecanych Siennickiej Pani z możliwością spowiedzi wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00.
  8. Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji Drogi Krzyżowej ulicami Siennicy, Triduum i Świąt Wielkanocnych (służbie liturgicznej, Siostrom, panu Ryszardowi i panom dekorującym, chórowi Kanon, Maksymilianowi, strażakom i grupom adorującym Pana Jezusa). Na stronie 4 gazetki jest omówienie tegorocznej dekoracji.
  9. Serdecznie dziękujemy jeszcze mieszkańcom Drożdżówki za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Od wtorku będzie czynna Kancelaria Parafialna w tradycyjnych godzinach dyżurowania.
  11. Tradycyjnie na wiosnę zwracamy się z prośbą, aby uprzątnąć teren wokół kapliczek i krzyży przydrożnych, dokonać koniecznych konserwacji. Niech kapliczki i krzyże będą symbolem wiary mieszkańców poszczególnych miejscowości.
  12. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia (Niedziela Przewodnia) oraz pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne. W Godzinie Miłosierdzia (15.00) pomodlimy się także Koronką do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
  13. Intencje różańcowe na kwiecień. Intencja papieskaO szacunek dla kobiet. Módlmy się, aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach, aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi wiele cierpienia. Intencja parafialnaMódlmy się za rolników, aby trud ich ciężkiej pracy przynosił obfite plony, by nie zabrakło polskiego chleba na naszych stołach.
  14. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  15. Zapowiedzi przedślubne:
    - Adrian SZCZĘSNY, kawaler z par. tutejszej i Magdalena Sandra SCHIMA, panna z par. św. Antoniego w Mińsku Maz. (zapowiedź 2),
    - Przemysław ZWIERZ, kawaler z par. tutejszej i Kamila GAŃKO, panna z par. Zamienie (zapowiedź 2).
    Młodych polecamy modlitwie. Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące między nimi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    ŚP. Ewę Stacherę z Siennicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…