Informacje dotyczące udzielania sakramentu chrztu:

1. Chrzty odbywają się w każdą niedzielę, z wyjątkiem I niedzieli miesiąca oraz w 1 i 2 dzień świąt Bożego Narodzenia i w 1 i 2 dzień świąt Wielkanocnych.
  2. Chrzty udzielane są czasie Mszy św. o godz. 12.30.
  3. W tygodniu poprzedzającym chrzest należy zgłosić się do kancelarii parafialnej z odpisem aktu urodzenia dziecka. Na tej podstawie zostanie spisany akt chrztu dziecka.
  4. Rodzice chrzestni muszą przedstawić świadectwa kwalifikacyjne wystawione przez macierzystą parafię. Świadectwa te należy dostarczyć w dniu spisywania aktu chrztu, a najpóźniej w dniu chrztu świętego.
  5. Do przyjęcia zadań chrzestnego, wg Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK 874), może być dopuszczony ten, kto:
    • Jest wyznaczony przez rodziców dziecka
    • Ukończył 16 lat
    • Jest katolikiem, bierzmowanym oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji jaką ma pełnić
    • Jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej
    • Nie jest ojcem lub matką przyjmującego chrzest
  6. Przed chrztem zarówno rodzice (o ile stan prawny im na to pozwala) jak i chrzestni powinni przystąpić do sakramentu pokuty.
  7. Należy ze sobą przynieść świecę chrzcielną oraz białą szatę.
  8. Dobrym zwyczajem jest zamówienie Mszy św. w intencji dziecka w rocznicę chrztu św.
  9. Aby ochrzcić dziecko spoza parafii należy uzyskać stosowne pozwolenie od Ks. Proboszcza ze swojej parafii.