Informacje dla kandydatów na ministrantów i lektorów

Ministrant – Sługa Chrystusa.

Móc służyć przy ołtarzu jest najwyższym wyróżnieniem i zaszczytem. Po kapłanie ministrant jest najbliżej Chrystusa w czasie sprawowania świętych sakramentów. Być ministrantem, znaczy być sługą. Nie powinniśmy o tym zapominać. Nie powinniśmy zapominać jak wielkiemu PANU służymy i jak ważną jest służba, którą się pełni.

W naszej Parafii.

Działalność lektorów i ministrantów naszej parafii ma za zadanie przygotować młodzież męską do służby liturgicznej przy ołtarzu, a przez to do głębszego przeżywania spotkania z Chrystusem w Eucharystii oraz składania świadectwa o Chrystusie w swoim otoczeniu.

Program formacyjny realizujemy w dwóch grupach wiekowych:

Pierwsza, to grupa lektorów, w skład której wchodzą młodzież uczęszczająca do szkół średnich, studenci oraz pracująca.

Druga, to ministranci.

Poza formacją własnego charakteru, zajmujemy się przygotowaniem liturgii wszystkich świąt kościelnych, aktywnie uczestniczymy w życiu naszej parafii. W okresie przed Bożym Narodzeniem rozprowadzamy sianko na Stół Wigilijny oraz wodę święconą w Wielką Sobotę.