Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela zwykła - 02.02.2020

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej. Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona. Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona. W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono je z procesją ze świecami. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

  1. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku. Sędziwi Symeon i Anna pokazują nam, że u schyłku życia można dostrzec sprawy, których nie dostrzegają inni. Są oni także niezrównanymi nauczycielami trudnej i zapomnianej umiejętności przygotowania się do odejścia z tego świata.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają świece od babci.
  3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Szczególnie pamiętajmy o naszych Siostrach Kapucynkach.

Ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczona na zakony klauzurowe.

  1. Kancelaria parafialna we wtorek i czwartek rano będzie nieczynna.
  2. pierwszy piątek miesiąca (7 lutego) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić przed Mszą św. o godz. 7:00 a także popołudniu od godz. 17.00.
  3. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w naszym Zespole Szkół w przyszłą niedzielę, 9 lutego w godz. od 9.00 - 13.00. Należy mieć dokument tożsamości i spożyć lekki posiłek.
  4. Jest propozycja wyjazdu czterodniowego do Malborka, Gdańska ,Gdyni i Sopotu w dniach od 25 do 28 czerwca br. Koszt wyjazdu 680 zł. W cenie przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu i przewodnik. Więcej informacji i zapisy pod nr.tel. 695 75 00 85.
  5. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, których domy nawiedziliśmy. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie, a także za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Niech Bóg Swoim błogosławieństwem wspiera wasze życie rodzinne i nieustannie je uświęca. Natomiast osoby, które z różnych względów nie mogły przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską w wyznaczonym terminie a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłaszanie się do zakrysti lub kancelari parafialnej.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.