Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 niedziela zwykła - 07.10.2018

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

  1. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania, którzy przygotowują się już rok, zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. nastąpi podział na grupy.
  2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły

- z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic

- tajemnice muszą być zapowiadane.

  1. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę, 14 października w godz. od 9.00 do 13.00. Ambulans będzie czekał obok przychodni. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i spożyć lekki posiłek.
  2. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
  3. Żywy Różaniec organizuje VI pielgrzymkę do Bazyliki NS Jezusowego w Warszawie w dniu 13 października. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy pod numerem telefonu 728 560 023. Wszystkie szczegóły są umieszczone na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  4. W przyszłą niedzielę (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół z terenie naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Bożej mądrości. Ta niedziela jest również obchodzona po raz 18 jako Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
  5. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na dom św. siostry Faustyny.
  6. 14 października rozpocznie się kurs Akademii Familijnej pt. „Miłość małżeńska”. Warsztatowe spotkania dla żon i mężów prowadzone będą po raz pierwszy w pobliskiej Bożej Woli. Kurs dotyczy m.in. więzi i komunikacji małżeńskiej, równowagi między życiem zawodowym i rodzinnym. Aby uzyskać dalsze informacje i zapisać się na kurs, należy wejść na stronę akademiafamilijna.pl lub skontaktować się z Moniką Chilewicz (kom. 605 556 778).
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  8. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Roman Szopa, l. 62 z Siennicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.