Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Wielkanocna - 05.05.2019

Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 1. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętych a także w osobistej modlitwie.
 2. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii. We wtorek z racji Mszy św. o godz. 18:00 na cmentarzu nabożeństwo również tam się odbędzie.
 3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. W naszej parafii będziemy przeżywali odpust. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i o godz. 18:00.
 4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 5. Młodzieżowa Rada Gminy w Siennicy  wraz z klubem PKS Life Siennica zapraszają na obchody "ŚWIĘTA 3-GO  MAJA NA SPORTOWO" w niedzielę, 12 maja w godzinach popołudniowych na Stadionie Sportowym przy PSP w Siennicy. Przybyli goście będą mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych, a także w grillu na zakończenie spotkania.   Serdecznie zapraszamy!
 6. 19 maja przybędzie do naszej do nas J. E. Ks. Bp. Marek Solarczyk by przeprowadzić wizytację kanoniczną naszej parafii i udzielić naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Szczegóły podamy za tydzień.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Zapowiedz

Michał – Piotr STACHERA, syn Andrzeja – Bartłomieja i Aliny w dniu 18 maja 2019 roku ma przyjąć święcenia DIAKONATU – Zapowiedź II.

Kandydata do święceń polecamy modlitwie Parafian.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Adam MLĄCKI, kawaler i Paulina KOBUS, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Karol WIĄCEK, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra – Kinga OGOZEJA, panna z parafii Zwiastowania Pańskiego w Zamieniu – zapowiedź I
 3. Marcin ZAWADKA, kawaler i Karolina SABAT, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I
 4. Mariusz Jarosław KRUPKA, kawaler z parafii tutejszej i Magdalena KOPACZ, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie – zapowiedź I
 5. Michał FRANK, kawaler z parafii św. Marii Magdaleny w Suchożebrach i Marta WÓJCIK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 6. Konrad Aleksander GNYCH, kawaler i Magdalena DĘBSKA, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę OKLESIŃSKĄ. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 2. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.