Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Prowadzi je Andrzej Sulej, nowy proboszcz parafii w Kiczkach. Zachęcamy by ten święty czas wykorzystać jak najlepiej wsłuchując się w Boże Słowo i pojednać z miłosiernym Ojcem.
 2. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. Wręczenie Pisma Św. przez ojca chrzestnego dzieciom komunijnym odbędzie się w dniu dzisiejszym na Mszy Św. o godz. 11.00.
 4. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
 5. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszej świątyni w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
 6. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
 7. pierwszy piątek miesiąca (5 kwietnia) zapraszamy na Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa.
 8. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia Mszą św. o godzinie 20:00 w Kościele Garnizonowym św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej oraz na Facebooku EDK Mińsk Mazowiecki.
 9. pierwszą sobota miesiąca o17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Jest propozycja wyjazdu do Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby w dniach od 25 do 28 lipca 2019 roku (cztery dni). Koszt ok. 590,00 zł. W cenie przejazd autokarem, noclegi z wyżywieniem, opieka przewodnika, wstępy. Zapisy pod nr. tel. 695 75 00 85.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 

 1. Michał DRÓŻDŹ, kawaler z par. tutejszej i Paulina Daria BIAŁECKA, panna z par. św. Jadwigi w Milanówku – zapowiedź II

 

 

 

 

 

 

 

List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia

7 kwietnia 2019 roku, Archikatedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska

 

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,

 

w niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego.

Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski