Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2019

Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

 1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
 2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 7:00 i 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
 3. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszej świątyni w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
 4. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
 5. Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je Andrzej Sulej, nowy proboszcz parafii w Kiczkach. Program rekolekcji jest podany w naszej parafialnej gazetce.
 6. Wręczenie Pisma Św. przez ojca chrzestnego dzieciom komunijnym odbędzie się w niedziele 31 marca na Mszy Św. o godz. 11.00.
 7. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, w nocnej pieszej, cichej wędrówce, na dwóch trasach, 41 i 26 km. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 5 kwietnia Mszą św. o godzinie 20:00 w Kościele Garnizonowym św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej oraz na Facebooku EDK Mińsk Mazowiecki.
 8. Jest propozycja wyjazdu do Wrocławia, Karpacza, Szklarskiej Poręby w dniach od 25 do 28 lipca 2019 roku (cztery dni). Koszt ok. 590,00 zł. W cenie przejazd autokarem, noclegi z wyżywieniem, opieka przewodnika, wstępy. Zapisy pod nr. tel. 695 75 00 85.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp., Jadwigę ZYŚK, l. 81 z Nowego Zglechowa i śp. Stanisław ANTOSIEWICZ, l. 65 z Pruszkowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 11. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.