1 niedziela Wielkiego Postu - 01.03.2020

Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00.
  3. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dziś do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  4. W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa.
  5. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
  6. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  7. pierwszy piątek miesiąca (6 marca) zapraszamy na Msze św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa.
  8. Po zimowej przerwie powracamy do stałego porządku spotkań grup duszpasterskich dzieci i młodzieży. Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza odbywają się w soboty o godz. 9:00.
  9. pierwszą sobota miesiąca o17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zbierane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na dzieło misyjne „Ad gentes”.
  11. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii świętej.
  12. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w czwartą Niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 22 do 25 marca br.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość Niedzielny”.

1. Tomasz ZGÓDKA, kawaler z parafii tutejszej i Karolina ANTOSIEWICZ, z parafii św. Antoniego w Ignacowie – zapowiedź II.
  2. Krzysztof KSIĄŻEK, kawaler z parafii tutejszej i Milena MATAK, panna z parafii św. Maksymiliana w Warszawie – zapowiedź II.

W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Marcina PRZYBOROWSKIEGO, l. 38, z Żakowa i Krzysztofa STRUS, l. 69 z Siodła.  Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…