Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela zwykła - 26.01.2020

Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

  1. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na17:00, kiedy odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają świece od babci.
  6. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Szczególnie pamiętajmy o naszych Siostrach Kapucynkach.

Tego z tego dania będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

  1. Jest propozycja wyjazdu czterodniowego do Malborka, Gdańska ,Gdyni i Sopotu w dniach od 25 do 28 czerwca br. Koszt wyjazdu 680 zł. W cenie przejazd autokarem, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu i przewodnik. Więcej informacji i zapisy pod nr.tel. 695 75 00 85.
  2. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu składamy serdecznie podziękowanie za wspólną modlitwę, życzliwość oraz za złożone ofiary na potrzeby parafii. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących domów:

27.01 – Poniedziałek       od g. 16:00 ul. Kołbielska

28.01 – Wtorek                od g. 16:00 ul. Mińska, Bankowa, Latowicka  

29.01 – Środa                   od g. 16:00 ul. Modrzewiowa, Nowa, Sosnowa, Konopnickiej

W czasie kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano. I nie ma Mszy św. wieczornej. Dokładny plan kolędy można znaleźć również na naszej stronie internetowej.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  2. W minionym czasie Pan Bóg powołał do wieczności śp. Aleksandra WIĄCKA, l. 93 ze Swobody Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…