Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła - 27.10.2019

Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

 1. Tak jak zapowiadaliśmy ofiary składane dzisiaj na tacę będą przeznaczone na prace ostatnio wykonane przy kościele. Był zrobiony trawnik, wymienione zostały okna, zamówione zostały kotary do drzwi głównych i bocznych chroniące przed zimnem, wykonane również będzie nowe oświetlenie kościoła i dzwonnicy.
 2. Serdecznie zapraszamy członków Kół Różańcowych z naszej parafii na Mszę św. i spotkanie dzisiaj na godz. 12:30. Po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa, spotkanie z zaproszonym gościem i słodka niespodzianka. Również zapraszamy dzieci z Koła Różańcowego.
 3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII szkół podstawowych, klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 18:00 a po niej spotkanie informacyjne.
 4. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.
 5. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 6. W piątek, 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 11:00 (na cmentarzu) i o godz. 18:00. O godz. 10:30 z kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz parafialny. Po Mszy św. odbędą się modlitwy połączone z czytaniem wypominek jednorazowych. Następnie poświęcenie nowych pomników. O godz. 17:30 różaniec za zmarłych.

Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy w kościele na każdej Mszy św.

Tego dnia Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej na cmentarzu parafialnym w Siennicy przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na wykonanie prac konserwatorskich zabytkowych nagrobków. Liczymy na Państwa ofiarność.

 1. Wspomnienie WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH (DZIEŃ ZADUSZNY) będziemy przeżywali w sobotę, 2 listopada. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:30, 9:00 i 18:00. Po Mszy św. o 9:00 procesja żałobna po cmentarzu przykościelnym połączona z modlitwami za zmarłych i czytaniem wypominek jednorazowych.
 2. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Natomiast w dniu 2 listopada taki odpust można uzyskać także za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy Pańskiej, wyznania wiary z zachowaniem innych zwykłych warunków dla odpustu.
 3. W związku z koniecznością upamiętnienia peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w naszej diecezji i naszej parafii w formie okolicznościowego albumu zwracamy się z prośbą o udostępnienie zdjęć z uroczystości w naszej parafii. Najlepiej gdyby były umieszczone na płycie CD lub nośniku USB. Zdjęcia powinny przedstawiać następujące ujęcia: Obraz umieszczony na tronie, powitanie Obrazu przy kościele, grono kapłanów koncelebrujących Mszę św. i grupa wiernych uczestnicząca w tych uroczystościach. Zdjęcia powinny zawierać dane autora oraz jego zgodę na ich publikację w albumie. Serdecznie dziękujemy.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Jana CZYŻA, l. 104 z Gągoliny i Janinę ŻOŁĄDEK, l. 101 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Solenizantów i jubilatów polecamy orędownictwu świętych patronów.