Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła - 20.10.2019

„Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

  1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej. Dzisiejsze ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
  2. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, - z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, - tajemnice muszą być zapowiadane.

  1. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
  2. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
  3. W przyszłą niedzielę (27 października) rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII szkół podstawowych, klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 18:00 a po niej spotkanie informacyjne.
  4. Tak jak zapowiadaliśmy ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na prace ostatnio wykonane przy kościele. Był zrobiony trawnik, wymienione zostały okna, zamówione zostały kotary do drzwi głównych i bocznych chroniące przed zimnem, wykonane również będzie nowe oświetlenie kościoła i dzwonnicy.
  5. Serdecznie zapraszamy członków Kół Różańcowych z naszej parafii na Mszę św. i spotkanie w niedzielę 27 października na godz. 12:30. Po Mszy św. wspólna modlitwa różańcowa, spotkanie z zaproszonym gościem i słodka niespodzianka. Zapraszamy dzieci z Koła Różańcowego do wzięcia udziału.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
  7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wojciecha SALAMON, l. 68 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.