Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 Niedziela Zwykła - 13.10.2019

W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce obchodzi kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Papież wolności”. W związku z tym przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 1. Ten dzisiejszy dzień jest również szczególny dla naszej Ojczyzny. Módlmy się o dobre i mądre wybory dla wszystkich Polaków i o Boże błogosławieństwo.
 2. Dzisiaj ofiary na tacę będą przeznaczone na dom św. siostry Faustyny.
 3. Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się dzisiaj w godz. od 9.00 do 13.00 w ambulansie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć z sobą dokument tożsamości.
 4. Wspólnota oazowa naszej parafii organizuje dzisiaj kiermasz ciast. Po Mszy Świętej można będzie poczęstować się pysznym ciastem za dobrowolną ofiarę. Środki będą przeznaczone na wyjazd do Lubartowa na Dzień Wspólnoty.
 5. We wtorek rano kancelaria będzie nieczynna.
 6. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, - z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, - tajemnice muszą być zapowiadane.

 1. Jutro (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, katechetom i pracownikom szkół z terenie naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Bożej mądrości.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.
 3. W piątek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 4. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 5. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej okazji ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 6. W niedzielę (27 października) rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII szkół podstawowych, klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 18:00 a po niej spotkanie informacyjne.
 7. Jest propozycja 5 – dniowego wyjazdu na Białoruś. Trasa: Bohaterowicze – Grodno – Nowogródek – Baranowicze – Mir – Nieśwież – Brześć w dniach 27 do 31 maja 2020 roku. Cena 1075 zł. Szczegóły i zapisy pod nr. tel. 695 75 00 85.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Radosław OLSIŃSKI, kawaler z parafii Starogród i Iwona Barbara KLIMEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Piotr PRZYBYSZ, kawaler z parafii Kołbiel i Magdalena WINIAREK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława DUSZCZYKA, l. 69 z Siennicy. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 4. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.