Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 niedziela zwykła - 14.10.2018

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

 1. Dzisiaj obchodzimy 18 Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę są przeznaczone na dom św. siostry Faustyny.
 3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
 4. Akcji Honorowego Krwiodawstwa trwa dzisiaj w godz. od 9.00 do 13.00. Ambulans czeka obok przychodni. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i spożyć lekki posiłek.
 5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.
 6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
 7. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Z tej okazji ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.
 8. Księża naszej parafii, Siostry Kapucynki NSJ oraz Chór KANON serdecznie zapraszają na koncert papieski podczas którego będziemy promować wizję ojcostwa, której piewcą i świadkiem był święty Jan Paweł II. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 9. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.
 10. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 12. Komitet Społeczny ds. gazyfikacji informuje, że zostały wykonane projekty sieci gazu ziemnego w pasach drogowych w Nowej Pogorzeli, w Pogorzeli i w Siennicy dla obszaru sołectw nr I i II.

Obecnie PSG oczekuje na wydanie decyzji pozwoleń na budowę. Równolegle trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na wykonanie sieci gazowej w naszej gminie. Po pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu, Polska Spółka Gazownictwa będzie się kontaktowała z mieszkańcami w celu wydania warunków przyłączeniowych, zawarcia umów i wykonania projektów przyłączy do odbiorców. Planowany termin wykonania sieci gazowej to IV kwartał 2019 roku. Więcej informacji można uzyskać u Przewodniczącego Rady Gminy Zenona Jurkowskiego (z.jurkowski@op.pl).

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Władysława Rek, l. 75 z Mińska Mazowieckiego. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 2. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.