Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 Niedziela Zwykła - 06.10.2019

W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

 1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na inscenizację teatralno-muzyczną „Transitus św. Franciszka”. Inscenizacja odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.
 3. Gorąco zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki:

- pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły

- z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic

- tajemnice muszą być zapowiadane.

 1. Grupa modlitewna Jana Pawła II zaprasza  osoby dorosłe do wspólnego pogłębiania wiary przez rozważanie Pisma Świętego w każdy drugi czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej w salce za zakrystią, najbliższe spotkanie odbędzie się 10 października około godziny 18.30.  Obecność na spotkaniu może to być dobrym sposobem na pogłębienie relacji z Panem Bogiem, jak również z osobami z naszej parafii.
 2. Wyjazd do Niepokalanowa odbędzie się w sobotę, 12 października o 6:00.
 3. Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę 13 października w godz. od 9.00 do 13.00
  w ambulansie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć z sobą dokument tożsamości.
 4. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 5. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Papież wolności”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na dom św. siostry Faustyny.
 7. W następną niedzielę 13 września wspólnota oazowa naszej parafii organizuje kiermasz ciast. Po Mszy Świętej można będzie poczęstować się pysznym ciastem za dobrowolną ofiarę. Środki będą przeznaczone na wyjazd do Lubartowa na Dzień Wspólnoty.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Radosław OLSIŃSKI, kawaler z parafii Starogród i Iwona Barbara KLIMEK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Piotr PRZYBYSZ, kawaler z parafii Kołbiel i Magdalena WINIAREK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tadeusza BRODZIKA, l. 72 z Nowodworu, Mariannę PIEŃKOWSKĄ, l. 89 z Zglechowa, Emilię BARCZAK, l. 35 z Wojciechówki i Helenę WOŹNIAK, l. 99 ze Stodzewa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.