Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 Niedziela Zwykła - 01.09.2019

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80 rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

 1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy Świętej o 18:00 będziemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
 2. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 3. Skończył się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od dzisiejszej niedzieli powraca Msza św. o godz. 12:30 oraz dni i czas otwarcia kancelarii parafialnej.
 4. pierwszy piątek miesiąca (6 września) zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakrament Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 5. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się kurs przedmałżeński. Wszystkich kandydatów do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy po Mszy św. o godz. 9:00.
 8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na remont spalonego domu WOŹNIAKÓW z ul. Kołbielskiej w Siennicy. Rodzina nie ma wystarczających środków na odbudowę dlatego będziemy wdzięczni za każdą pomoc.
 9. W następną niedzielę będzie pierwsza po wakacjach próba dziecięcej scholii o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 10. Zapraszamy chętnych do udziału w „III Rodzinnym Turnieju Sportowym” o Puchar Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej. Turniej odbędzie się na Orliku w ZS w Siennicy 8 września br. od godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 września pod nr tel. 784 480 022 oraz 533 175 210. Szczegółowe informacje, regulamin turnieju i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie przyjacielesiennicy.pl oraz plakatach. Zapraszamy chętnych do rywalizacji oraz publiczność do kibicowania i wspólnej zabawy.
 11. Jest organizowany pielgrzymka do Częstochowy w dniu 14 września. Wyjazd o godz. 4:00 przy kościele. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zachęcamy i prosimy o wpłaty do Legionu Maryja.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Daniel GRUSZKA, kawaler z Huty Dąbrowa i Monika WIĄCEK, z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Hubert BRAUŁA, kawaler z parafii MB Różańcowej w Wielgolesie i Natalia KOT, panna z par. tutejszej – zapowiedź II
 3. Mateusz GĄSIEWICZ, kawaler z parafii św. Trójcy w Kołbieli i Marlena KOBUS, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 4.  
 5. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Albina BĄK, l. 78 z Siennicy. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.