Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej  członkowie Ruchu Światło - Życie, wraz z rodzicami,  rozprowadzają ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy formacyjne Oazy.
 2. Młodzieżowa Rada Gminy w Siennicy  wraz z klubem PKS Life Siennica zapraszają dzisiaj na obchody "ŚWIĘTA 3-GO  MAJA NA SPORTOWO". Obchody rozpoczną się w godzinach popołudniowych na Stadionie Sportowym przy PSP w Siennicy. Przybyli goście będą mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych, a także w grillu na zakończenie spotkania.   Serdecznie zapraszamy!
 3. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy też do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
 4. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
 5. Michał STACHERA w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w konkatedrze warszawsko – praskiej na Kamionku przejmie święcenia diakonatu. Zapraszamy Parafian na tę Uroczystość i zachęcamy do modlitwy w Jego intencji.
 6. W przyszłą niedzielę, 19 maja przybędzie do nas J. E. Ks. Bp. Marek Solarczyk by przeprowadzić wizytację kanoniczną naszej parafii i udzielić naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Szczegółowy program całej wizytacji jest umieszczony w naszej parafialnej gazetce. Prosimy o obecność i pomoc szczególnie poszczególne grupy w parafii aby godnie przywitać naszego Pasterza.
 7. Koła Różańcowe organizują wyjazd do Częstochowy w dniu 1 czerwca br. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach lub tel. 695 750 085. Serdeczne zapraszamy.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Adam MLĄCKI, kawaler i Paulina KOBUS, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II
 2. Karol WIĄCEK, kawaler z parafii tutejszej i Aleksandra – Kinga OGOZEJA, panna z parafii Zwiastowania Pańskiego w Zamieniu – zapowiedź II
 3. Marcin ZAWADKA, kawaler i Karolina SABAT, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II
 4. Mariusz Jarosław KRUPKA, kawaler z parafii tutejszej i Magdalena KOPACZ, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Stanisławowie – zapowiedź II
 5. Michał FRANK, kawaler z parafii św. Marii Magdaleny w Suchożebrach i Marta WÓJCIK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 6. Konrad Aleksander GNYCH, kawaler i Magdalena DĘBSKA, panna, oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Wanda Polkowska, l. 71 z poza naszej parafii. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 2. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.