Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Wielkanocna - 28.04.2019

Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

  1. Dzisiaj przeżywamy drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Święto Bożego Miłosierdzia. Na godzinę 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne „CARITAS” w naszej Diecezji.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii.
  3. Od dzisiejszej niedzieli tradycyjnie śpiewamy godzinki o godz. 7:00.
  4. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00.
  5. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  6. Od środy 1 maja zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 17:30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii.
  7. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia przypada też pierwszy piątek miesiąca.
  9. pierwszą sobota miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

 

Zapowiedzi

 

Michał – Piotr STACHERA, syn Andrzeja – Bartłomieja i Aliny w dniu 18 maja 2019 roku ma przyjąć święcenia DIAKONATU – Zapowiedź I.

Kandydata do święceń polecamy modlitwie Parafian.