Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 niedziela zwykła - 03.09.2018

 1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.
 2. W naszej parafii trwa Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywają się po Mszy Świętej o godz. 9.00.

 1. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj również po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Rozdanie różańców dla dzieci komunijnych odbędzie się dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Różańce będą wręczały mamy.
 3. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17:30.
 4. Intencje na nowy rok 2019 będziemy przyjmować od jutra w kancelarii od godz. 8:00.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.
 6. pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Będziemy spowiadać na każdej Mszy św. a popołudniu od godz. 17:00.
 7. pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi połączona z modlitwą różańcową.
 8. Kandydatów do sakramentu Bierzmowania, którzy przygotowują się już rok, zapraszamy w przyszłą niedzielę (7 października) na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. nastąpi podział na grupy.
 9. Żywy Różaniec organizuje VI pielgrzymkę do Bazyliki NS Jezusowego w Warszawie w dniu 13 października. Wyjazd o godz. 8:00. Zapisy pod numerem telefonu 728 560 023. Wszystkie szczegóły są umieszczone na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 10. 14 października rozpocznie się kurs Akademii Familijnej pt. „Miłość małżeńska”. Warsztatowe spotkania dla żon i mężów prowadzone będą po raz pierwszy w pobliskiej Bożej Woli. Kurs dotyczy m.in. więzi i komunikacji małżeńskiej, równowagi między życiem zawodowym i rodzinnym. Aby uzyskać dalsze informacje i zapisać się na kurs, należy wejść na stronę akademiafamilijna.pl lub skontaktować się z Moniką Chilewicz (kom. 605 556 778).
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 12. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Władysław ŻOŁĄDEK, l. 59 z Pogorzeli. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 13. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.