Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

  1. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za liczny udział i uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych. Podziękowania składamy Dyrekcjom szkół, nauczycielom, wychowawcom, katechetom a także dzieciom i młodzieży.
  2. W najbliższy czwartek, 11 kwietnia od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chętnych do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami Siennicy, którą rozpoczniemy po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:00. Plan Drogi Krzyżowej oraz kolejność grup niosących Krzyż w czasie poszczególnych stacji znajdziemy w naszej gazetce. Gorzkie Żale dzisiaj i za tydzień po Mszy Św. o godz. 12:30.
  4. Grupa Jana Pawła II zaprasza osoby dorosłe do wspólnego pogłębiania wiary przez rozważanie Pisma Świętego w każdy drugi czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej w salce za zakrystią. Najbliższe spotkanie będzie 11 kwietnia około godziny 18.40.  Obecność na spotkaniu może być sposobem na postanowienie wielkopostne, nawiązanie relacji z Panem Bogiem i wspólnotą parafialną.
  5. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, (lektorów i ministrantów) poświęcone przygotowaniu całego Wielkiego Tygodnia odbędzie się w sobotę o godz. 9:00.
  6. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Możesz Więcej" w Niedzielę Palmową przeprowadza kiermasz na terenie kościoła. Zebrane środki przeznaczone będą na budowę Ośrodka dla osób niepełnosprawnych które zakończyły już edukację.
  7. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia w godz. od 9.00 do 13.00. Ambulans vis a vis kościoła. Należy mieć dokument tożsamości, oraz spożyć lekki posiłek.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

Zapowiedzi przedślubne

 

  1. Piotr PACEK, kawaler z par. Wniebowzięcia NMP w Parysowie i Natalia Katarzyna JURKOWSKA, panna z par. tutejszej – zapowiedź I
  2. Andrzej DRÓŻDŻ, kawaler z par. tutejszej i Karolina JAKUBOWSKA, panna z par. tutejszej – zapowiedź I

 

Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.