Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 05.05.2024
VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 2. Najbliższy poniedziałek to pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 17.20 odczytamy imiona i nazwiska zmarłych z wypominek rocznych, a następnie o godz. 18.00 będzie w ich intencji sprawowana Msza święta.
 3. We wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta na cmentarzu parafialnym (starym) za naszych zmarłych. Na cmentarzu będzie również możliwość spowiedzi. Po Mszy świętej na cmentarzu można zgłosić do księży nowe pomniki do poświęcenia. Tradycyjnie ofiary składane na Mszy świętej na cmentarzu są przeznaczone na spłatę faktur za wywóz śmieci.
 4. W środę, 8 maja w naszej Parafii obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte będą sprawowane o 7.00, 9.00, 11.00 (Suma z procesją), 18.00. Zachęcamy do Spowiedzi i Komunii Świętej w dniu Odpustu. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość adoracji relikwii św. Stanisława BM, które zostały przywiezione z krakowskiego Wawelu i przechowywane są w naszej Parafii w relikwiarzu z 1515 roku. Sumę odpustową o 11.00 odprawi, kazanie wygłosi i poprowadzi procesję ks. Maciej Kosewski.
 5. W środę na godz. 11.00 na Sumę i procesję zapraszamy tradycyjną asystę kościelną (baldachim, feretrony, różaniec).
 6. We wtorek po południu oraz w środę rano i po południu z racji na Uroczystość Odpustową Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W pozostałe dni bez zmian.
 7. W najbliższy piątek od godz. 16.00 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpią do Spowiedzi świętej. Na spowiedź przybędą dodatkowi kapłani, aby także rodziny tych dzieci miały możliwość skorzystania z tego sakramentu.
 8. W najbliższą sobotę dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii świętej podczas Mszy świętych o 9.00 (ks. Jerzy) oraz o 11.00 (ks. Piotr). Dziękujemy nauczycielom religii za przygotowanie dzieci, a także siostrze Joannie za przeprowadzenie prób.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy świętej wieczornej. Dziękujemy mieszkańcom wiosek za odmawianie Litanii Loretańskiej przy kapliczkach.
 10. Przypominamy, że przy naszej Parafii działa grupa AA. Osoby, które nie mogą poradzić sobie z nałogiem alkoholowym zapraszamy na spotkanie i rozmowę w każdą niedzielę po Mszy świętej o 18.00 w sali przy zakrystii.
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  - Arkadiusz Sekuła, kawaler z Parafii tutejszej i Joanna Wojciechowska, panna z Parafii Rudzienko (zapowiedź 2-ga).
  Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.