NIEDZIELA, 07.02.2024
II Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego)

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej gazetce na stronach 1 oraz 4 są wybrane cytaty z Dzienniczka św. Siostry Faustyny. Przy grobie Pana Jezusa są również karteczki z tekstami Dzienniczka. Zachęcamy do lektury.
  2. Dzisiaj na każdej Mszy świętej będzie możliwość Spowiedzi świętej. Zachęcamy, aby skorzystać z tego sakramentu w to niezwykłe święto.
  3. Dzisiaj udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy:
    - są w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi),
    przyjmą Komunię świętą,
    -
    są wolni od jakiegokolwiek grzechu (także lekkiego),
    pomodlą się w intencjach polecanych przez Ojca Świętego,
    -
    odmówią Koronkę Bożego Miłosierdzia w kościele wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Uczynimy to dzisiaj wspólnie o godz. 15.00 w kościele, następnie adoracja w ciszy do 16.00. Kto nie może przyjść o tej godzinie zachęcamy, aby odmówił tę modlitwę w kościele po Mszy świętej. Odpust (czyli darowanie kar) ofiarować można za siebie lub za jedną osobę zmarłą.
  4. Dzisiaj na dziedzińcu kościelnym rozprowadza publikacje religijne i dewocjonalia wieloletni wolontariusz ŚDM. W ten sposób możemy wspomóc go w zmaganiu się z ciężką chorobą.
  5. Jutro wyjątkowo obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Była ona przeniesiona z 25 marca ze względu na trwający wówczas Wielki Tydzień.
  6. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP w każdą niedzielę po Mszy świętej o 7.00 rano. Dziękujemy siostrze Iwonie, naszej organistce za dar wspólnej modlitwy.
  7. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
    ŚP. Tomasza Króla z Nowej Pogorzeli. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...