Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 28.01.2024
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Od czwartku, 1 lutego wznawiamy sprawowanie Mszy Świętych w dni powszednie według tradycyjnego porządku: 7.00 i 18.00. Od 1 lutego również Kancelaria Parafialna będzie czynna według stałego porządku, czyli od poniedziałku do piątku od 8.00 do 9.00 oraz od 17.00 do 17.45, a także w soboty od 8.00 do 9.00. W pierwsze piątki miesiąca Kancelaria Parafialna jest nieczynna.
  2. W piątek, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze Święte tego dnia będą sprawowane o 7.00, 9.00 i 18.00. Prosimy o zabranie Gromnic do poświęcenia. 15 minut przed każdą Mszą Świętą w wejściu bocznym będzie możliwość nabycia nowych świec gromnicznych. Święto MB Gromnicznej (2 lutego) to także dzień życia konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Siostrach Kapucynkach prowadzących Dom Dziecka w Siennicy. To ostatni dzień w którym można śpiewać kolędy.
  3. Najbliższy piątek to także pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy Świętej o 7.00 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa. Możliwość spowiedzi będzie na każdej Mszy Świętej oraz od 17.00 do 17.55 w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  4. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca, a w naszej Parafii także dzień Matki Bożej Siennickiej. Tego dnia Msza Święta o godz. 7.00 rano sprawowana będzie jako wotywna ku czci Siennickiej Pani w intencjach zbiorowych z możliwością spowiedzi wynagradzającej Sercu NMP. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem MB Siennickiej do godz. 9.00. Zachęcamy do zapalania świec prośby pod obrazem Matki Bożej. W sobotę w związku z nabożeństwem kolędę rozpoczniemy później, czyli o 9.30.
  5. Najbliższy sobota to również wspomnienie św. Błażeja, patrona osób cierpiących na choroby gardła. Na koniec każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce tradycyjny obrzęd błogosławieństwa świecami osób zmagających się z dolegliwościami gardła.
  6. Trwa wizyta kolędowa (ostatni tydzień):

29 stycznia (poniedziałek) od godz. 16.00 Siennica, ul. Tartaczna i Spokojna (2 księży)

30 stycznia (wtorek) od godz. 16.00 Siennica, ul. Modrzewiowa, Nowa, Sosnowa, Konopnickiej, Zacisze (2 księży)

31 stycznia (środa) od godz. 16.00 Siennica, ul. Latowicka, Bankowa i Mińska od kościoła do ronda (2 księży)

3 lutego (sobota) od godz. 9.30 Siennica – osiedle przy Kołbielskiej: ul. Szkolna, Polna, Gnoińskich, Środkowa, Krótka (2 księży)

  1. Nauki Przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczniemy od 11 lutego. Spotkania będą się odbywały w niedziele po Mszy Świętej o 12.30.
  2. Intencje różańcowe na luty: intencja papieska -  Za nieuleczalnie chorych: módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny miały niezbędną opiekę i wsparcie zarówno medyczne, jak i ludzkie. Intencja parafialna  - Módlmy się za ludzi zmagających się z życiowymi trudnościami, cierpiących głód i niedostatek, aby potrafili znaleźć ukojenie w Krzyżu Chrystusa.                                           
  3. Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na nasz Parafialny Klub Sportowy „Life” wpisując w rozliczeniu numer KRS 0000441949.
  4. Zachęcamy do lektury tygodnika