2 niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.
  2. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy dzisiaj do naszej Świątyni po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
  3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. O godz. 18:00 odbędzie się Msza św. zbiorowa w intencji wszystkich Józefów.
  4. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa odprawiana jest w naszej świątyni w piątki Wielkiego Postu o godz. 30 dla dzieci, a o godz. 17.15 dla młodzieży i dorosłych.
  5. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  6. Męskie Koło Różańcowe odmawiać będzie modlitwę różańcową w intencji Rodzin naszej parafii we wtorek, 19 marca o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
  7. Składamy serdeczne podziękowania mieszkańcom Nowego Zglechowa za kwiaty do grobu.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

1. Daniel PARZYSZEK, kawaler i Monika PIETRASIK, panna – oboje z parafii tutejszej – zapowiedź II

1. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.