NIEDZIELA, 19.11.2023

1. Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca – w naszej Parafii zbierana jest tzw. „taca inwestycyjna”. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczymy na spłatę kompleksowego odrestaurowania, uszczelnienia i naprostowania drzwi głównych, które wróciły już do kościoła po pracach renowacyjnych. Koszt renowacji to 35 tys. zł.
  2. We wtorek, 21 listopada nasza Parafia przeżywa podwójną Uroczystość Odpustowąwspomnienie Matki Bożej Siennickiej oraz Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (tytuł kościoła). Msze Święte tego dnia będą sprawowane o 7.00, 9.00, 18.00. O godz. 9.00 będzie sprawowana Suma Odpustowa w intencjach zbiorowych, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem, modlitwa Litanią Loretańską do Matki Bożej i śpiew dziękczynnego Te Deum za 400 lat opieki MB Siennickiej nad nami i wszelkie cuda jakie za Jej przyczyną miały miejsce. Zachęcamy, aby tego dnia uzyskać odpust zupełny. Szczegóły pod ogłoszeniami.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy Świętej o godz. 12.30 odmówimy przed Najświętszym Sakramentem Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt Poświęcenia Rodziny Ludzkiej Chrystusowi Królowi.
  4. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie miało miejsce spotkanie Kół Żywego Różańca.
  5. Tradycyjnie od Niedzieli Chrystusa Króla rozpoczyna się w naszej Parafii akcja „Choinka Dobroci", zorganizowana przez wspólnotę Oazową. Losując dowolną bombkę z choinki, każdy dostaje konkretne dziecko, któremu może sprawić radość na święta, przygotowując dla niego świąteczną paczkę. Gotowe paczki można przynosić do sali przy zakrystii do 13 grudnia, a 15 grudnia będzie wręczenie przygotowanych prezentów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
  6. Również w przyszłą niedzielę w godz. 9.00 – 13.00 zapraszamy do włączenia się w akcję honorowego krwiodawstwa (w tutejszym Zespole Szkół). Należy spożyć lekki posiłek i mieć przy sobie dokument tożsamości.
  7. Przypominamy, że za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 6 grudnia Mamy wręczą dzieciom komunijnym medaliki podczas Mszy Świętej o 11.00. Informujemy również, że rekolekcje adwentowe w naszej Parafii zaplanowane są od 17 do 20 grudnia (niedziela – środa). Zachęcamy, aby w swoich planach uwzględnić ten czas.
  8. Prosimy osoby, które chciałyby ofiarować choinki do kościoła o kontakt z księżmi w zakrystii. Potrzebujemy czterech drzewek większych do kościoła, jednej małej choinki (1,2m) przed ołtarz oraz gałązki na stroiki.
  9. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy.
  10. W tym tygodniu na drogę do wieczności pożegnaliśmy:
    Śp. Mariannę Gruszkowską z Siennicy.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…