ODPUST PARAFIALNY

21 listopada 2023 (wtorek)

Wspomnienie Matki Bożej Siennickiej
oraz Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny (tytuł kościoła)

Msze Święte: 7.00, 9.00, 18.00.

O godz. 9.00 będzie sprawowana Suma Odpustowa w intencjach zbiorowych, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu z cudownym wizerunkiem, modlitwa Litanią Loretańską do Matki Bożej i śpiew dziękczynnego Te Deum za 400 lat opieki MB Siennickiej nad nami i wszelkie cuda jakie za Jej przyczyną miały miejsce.

CZYM JEST ODPUST?

Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, złagodzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych

JAK UZYSKAĆ ODPUST?

Trzeba spełnić pięć warunków:

1. Stan łaski uświęcającej – spowiedź święta w dniu odpustu lub chwilę przed.
  2. Wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet powszedniego. Mowa tutaj o samo przywiązanie, o radykalne zerwanie z jakąkolwiek sposobnością, o której wiemy, że może prowadzić nas do grzechu, nawet lekkiego.
  3. Komunia św. – warunkiem jest przystąpienie tego dnia do Komunii św.
  4. Dzieło odpustowe, czyn odpustowy – uczestnictwo w tym dniu we Mszy św. w naszej Parafii o dowolnej godzinie jest dziełem odpustowym.
  5. Modlitwa w intencjach Ojca św. – jest to modlitwa, która wspiera intencje Ojca św., które nosi w swoim sercu; wystarczy tutaj odmówić modlitwę „Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo” lub jakąkolwiek inną modlitwę w tych intencjach.

ZA KOGO OFIAROWAĆ ODPUST?

Uzyskanym odpustem możemy obdarować tylko jedną duszę. Odpust można ofiarować za siebie samego lub za jedną osobę zmarłą. Nie można ofiarować odpustu za inną osobę żywą, bowiem ma ona tu na ziemi sama o to zabiegać.