NIEDZIELA, 23.04.2023
III Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj imieniny naszego Ks. Dziekana Jerzego Daneckiego. Dostojnego solenizanta otaczamy naszymi modlitwami i życzeniami.
  2. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość św. biskupa Wojciecha, patrona Polski (przeniesiona z 23 IV ze względu na niedzielę okresu wielkanocnego).
  3. W środę przypada święto św. Marka ewangelisty, patrona prałata Marka Kasprzaka. W naszych modlitwach pamiętajmy o dostojnym Solenizancie. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 będziemy upraszali dla niego potrzebne łaski.
  4. W sobotę obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  5. Pod obrazem MB Siennickiej znajduje się skarbona do której możemy wrzucić dobrowolną ofiarę „cegiełkę” na budowę kapliczki MB Siennickiej.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prace uprzątnięcia Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wyrażamy wdzięczność Panu Robertowi Brodzie za wertykulację trawnika na dziedzińcu.
  7. Tegoroczny XI Zjazd Kół Różańcowych odbędzie się w Radzyminie, wyjazd z naszej Parafii 29.04.2023 (sobota) o godz. 9.00 z parkingu przed kościołem. Zapisy w Kołach Różańcowych lub telefonicznie: 695 750 085.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00 spotkanie Kół Różańcowych.
  9. W najbliższym czasie: w sobotę 6 maja o godz. 7.00 Msza Święta wotywna ku czci MB Siennickiej, w niedzielę 7 maja o godz. 18.00 Msza Święta na cmentarzu parafialnym, w poniedziałek 8 maja o godz. 11.00 Suma odpustowa za Stanisławów. Wszystkie trzy Msze Święte będą sprawowane jako „zbiorowe”. Intencje można już zgłaszać w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Janinę Krupę z Siennicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…