IMIENINY KSIĘDZA DZIEKANA

Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znowu kapłan… Po Bogu kapłan jest wszystkim!… On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie.

św. ks. Jan Maria Vianney, proboszcz z Ars

Przewielebny Księże Dziekanie! Dostojny Solenizancie!

Jesteśmy wdzięczni Dobremu Bogu za dar Księdza życia i powołania kapłańskiego. Przez Księdza osobę mamy możliwość uczestniczyć w Najświętszej Ofierze, oczyszczać nasze dusze w spowiedzi świętej, włączać nasze dzieci do wspólnoty Kościoła przez sakrament chrztu, wiązać nasze dłonie w sakramencie małżeństwa i wspierać naszych bliskich w sakramencie namaszczenia chorych i ich żegnać w liturgiach pogrzebowych, a także słuchać katechez na Mszach Świętych. Dziękujemy za szerzenie kultu Matki Bożej Siennickiej i wszelkie dobro jakiego doświadczamy każdego dnia.

Życzymy Księdzu Dziekanowi z okazji imienin Bożego błogosławieństwa, opieki Siennickiej Pani, zdrowia i potrzebnych sił do pełnienia kapłańskiej posługi w naszej wspólnocie. Niech wsparcie świętych patronów towarzyszy Dostojnemu Solenizantowi w realizacji powziętych planów na siennickiej ziemi.

Wdzięczni Parafianie