Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 WRZEŚNIA 2022

 1. Przypominamy, że wróciliśmy do tradycyjnych godzin sprawowania Mszy Świętych niedzielnych: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00. Msza Święta o godz. 11.00 jest z kazaniem dla dzieci.
 2. Dzisiaj o godz. 10.15 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.
 3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 wszystkie dzieci otrzymają książeczki do których za każde uczestnictwo we Mszy Świętej niedzielnej będą mogły wkleić obrazek.
 4. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom, którzy w sobotę włączyli się w prace związane z remontem budynku parafialnego – plebanii. W najbliższą sobotę prosimy panów o pomoc w pracach budowlanych od godz. 7.00 rano.
 5. Poszukujemy murarza, który mógłby włączyć się w prace remontowe budynku parafialnych. Osoby zainteresowanie prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem.
 6. Dziękujemy Państwu Kubuj za ofiarowanie osprzętu do oświetlenia tabernakulum.
 7. Do przestrzeni liturgicznej naszej świątyni wróciły balaski. Mają one uświadomić nam, że prezbiterium jest miejscem świętym przeznaczonym wyłącznie do sprawowania liturgii. Informujemy, że w niedziele Komunia Święta udzielana będzie wzdłuż kościoła, zaś w dni powszednie na klęcząco przy balaskach.
 8. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 9. Ze względu na trwające prace remontowe Plebanii przez najbliższe tygodnie kancelaria parafialna będzie przeniesiona do kontenera biurowego. Godziny kancelarii parafialnej pozostają bez zmian, czyli od poniedziałku do piątku od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 17.45 oraz w soboty od 8.00 do 9.00.
 10. Informacja dla wyjeżdżających do Sanoka 09.2022r. – wyjazd o godz. 4.00 z parkingu przed kościołem. Pozostałą część wpłaty zbierzemy w autokarze.
 11. Sąsiednia Parafia w Grzebowilku zaprasza dzisiaj na godz. 13.00 na festyn parafialny na boisku szkolnym. Szczegółowy plan na gablocie ogłoszeń.
 12. W ostatnich latach w Polsce doszło do kilkuset profanacji, dewastacji, aktów wandalizmu i zniszczeń obiektów kultu religijnego. Zniszczono dziesiątki kapliczek, figur, przydrożnych krzyży, a także murów, drzwi, okien świątyń. Od jesieni 2020 r. doszło do kilkudziesięciu zakłóceń obrzędów religijnych w tym w szczególności zakłóceń Mszy świętych w wielu polskich miastach. Odpowiedzialność karną za te czyny ponieśli nieliczni sprawcy. Dlatego Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „w obronie chrześcijan” zaproponował zmiany treści przepisów karnych, by dawały one realną ochronę prawną osobom wierzącym, obiektom kultu religijnego, kościołom. W naszej Parafii podpis pod tym projektem będzie można złożyć dzisiaj przed kościołem w godz. od 8.00 do 13.30 oraz po Mszy o 18tej. Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy. Przy składaniu podpisu niezbędne jest podanie numeru PESEL.
 13. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 14. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Damian WRÓBLEWSKI, kawaler z par. tutejszej i Martyna BYLAK, panna z par. tutejszej – zapowiedź 2 oraz  Agnieszka KOT – panna z par. tutejszej i Łukasz CEGIEŁKA, kawaler z par. Kuflew – zapowiedź 2. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian, ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest powiadomić o tym kancelarię parafialną.
 15. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy
 16. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

† Stanisława Korzenia z Siennicy

† Stanisława Dawida z Miętnego

† Mariannę Stefanię Jędę z Bożej Woli

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

1 myśl na “OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pingback: OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Możliwość komentowania jest wyłączona.