16 PAŹDZIERNIKA 2022

1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie po Mszy Świętej o 18.00. Dodatkowo w poniedziałki i środy o 17.00 różaniec dla dzieci.
  2. Zachęcamy dzieci do wykonania różańców dowolną metodą. Prace należy podpisać i przynieść do zakrystii do przyszłej niedzieli, 23 października. Różańce zostaną zaprezentowane na wystawie i nagrodzone.
  3. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla młodzieży utalentowanej z biedniejszych środowisk.
  4. W imieniu kleryków pragniemy podziękować mieszkańcom wiosek, rolnikom, gospodarzom, sadownikom i właścicielom sklepów za wszystkie warzywa i owoce ofiarowane na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
  5. Dziękujemy Państwu Wiesławie, Tadeuszowi, Piotrowi, Mirosławowi, Marcinowi Grzegrzułkom, Marii Gałązce, Stanisławowi i Danucie Gałązkom, Pawłowi Lasykowi i Stanisławowi Woźniakowi za wszelkie wykonane w tym tygodniu prace przy remoncie plebanii.
  6. Rozpoczęliśmy przyjmowanie wypominek.
    - Wypominki roczne to 12 Mszy Świętych zbiorowych w pierwsze poniedziałki miesiąca o 18.00.
    - Wypominki jednorazowe to modlitwy w czasie procesji żałobnych 1 i 2 listopada.
    Kartki na wypominki roczne i jednorazowe są wyłożone przy tablicy ogłoszeń w bocznym wejściu oraz w kancelarii parafialnej i zakrystii. Jeżeli ktoś pragnie zgłosić wypominki zarówno jednorazowe, jak i roczne powinien wypełnić obie kartki.
  7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Zaduszki). Prosimy o porządkowanie grobów. Od tygodnia ceny śmieci w kontenerach cmentarnych znacząco się zwiększyły (900 złotych za tonę). Aby zredukować koszt wywozu odpadów, prosimy, aby wszystkie żywe kwiaty wraz z ziemią kłaść obok kontenerów, bowiem są to odpady biodegradowalne.
  8. Od lat dwudziestych XVII wieku trwa kult Matki Bożej Siennickiej. Przez te lata miało miejsce wiele cudów za Jej wstawiennictwem, a zostały one spisane na przełomie XVIII i XIX wieku. W tamtych latach przy tym cudownym obrazie wisiały również liczne wota, zwłaszcza kule jako dowód uzdrowień. Mając na uwadze, że Matka Boża wybrała nas, abyśmy w sposób szczególny oddawali Jej cześć w cudownym siennickim wizerunku postanowiliśmy wprowadzić Msze Święte wotywne ku czci Matki Bożej Siennickiej w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 rano, począwszy od listopada. Będzie to Msza Święta zbiorowa. Intencje możemy zgłaszać w zakrystii.
  9. Przy obrazie Matki Bożej Siennickiej ustawione zostały specjalne świeczniki. Każdy z nas modląc się do Matki Najświętszej ma możliwość zapalenia świecy. Prosimy, aby biorąc świecę składać ofiarę do małej puszki, która umieszona jest na świeczniku.
  10. Nauki przedmałżeńskie w naszej Parafii rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego 2023r.
  11. Spotkanie dla nowej grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 23 października o godz. 17.00 w kościele.
  12. Gminna Biblioteka Publiczna w Siennicy serdecznie zaprasza na widowisko teatralne "Romantyczna Siennica" oparte na "Balladach i romansach" Adama Mickiewicza. Premiera odbędzie się 22 października o godz. 17:00 w siedzibie Gminnej Biblioteki.
  13. Zachęcamy do lektury Tygodnika Idziemy,
  14. W tym tygodniu pożegnaliśmy: † Henryka Siwika z Zalesia. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…