Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trójcy Przenajświętszej - 12.06.2022

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

  1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 11:00 (Suma) i 18:00. Po Mszy Św. o godz. 11:00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Bardzo prosimy aby w tej procesji uczestniczyły dzieci I-komunijne, rocznicowe oraz asysta kościelna.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  3. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30.
  4. Pragniemy kontynuować tradycję układania kwietnego dywanu w naszym kościele na uroczystość Bożego Ciała. W tym celu Gminna Biblioteka Publiczna i chór Kanon zwracają się z prośbą o zebranie i dostarczenie płatków kwiatów do kościoła w dniu 15 czerwca do południa.
  5. Rozpoczęliśmy remont naszego kościoła. Wszystkie prace prowadzone są pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Warszawie. Została zabezpieczona fasada kościoła. Również przeprowadzona została inwentaryzacji całego obiektu wraz z murem kościoła. Prace wykonywane są z ofiar złożonych podczas ostatniej kolędy. Prowadzone są starania o dofinansowanie ze strony państwa.
  6. Pielgrzymi rowerowi z naszej parafii rozpoczynają przygotowania do IX Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Zapisy do udziału w pielgrzymce przyjmowane są pod telefonem 600 752 173 oraz 601 640 297. Zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania kierujemy szczególnie do siennickich parafian. Wspólne wyjazdy treningowe rozpoczynamy od najbliższego wtorku tj. 14 czerwca i będą kontynuowane w każdy wtorek i czwartek od godz. 19:00. Spotykamy się tradycyjnie przy domu naszych sióstr kapucynek NSJ.
  7. Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich na 8 edycję Siennickich Spotkań Plenerowych w niedzielę 19 czerwca od godz. 15.00 na stadionie sportowym w Siennicy.

Zapowiedzi przedślubne

  1. Jan BIELECKI, kawaler z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie i Karolina JACKIEWICZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
  2. Michał SYCHOWICZ, kawaler z parafii św. Trójcy w Kołbieli i Justyna PIEKARSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Danutę ANTOSIEWICZ, l. 71 z Siennicy, Tadeusza RUTKOWSKIEGO, l. 92 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…