Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zesłanie Ducha Świętego - 05.06.2022

Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 1. W dzisiejszą Uroczystość Ksiądz Mariusz KOWALSKI odprawi Mszę św. Prymicyjną o godz. 11.00 i udzieli uroczystego błogosławieństwa oraz podaruje pamiątkowe obrazki. Ks. Mariusz serdecznie zaprasza wszystkich na tę Uroczystość. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 12:30.
 2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
 3. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 5. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 7. Serdecznie zapraszamy do świątyni na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa odbywają się codziennie o godz. 17:30.
 8. Pragniemy kontynuować tradycję układania kwietnego dywanu w naszym kościele na uroczystość Bożego Ciała. W tym celu Gminna Biblioteka Publiczna i chór Kanon zwracają się z prośbą o zebranie i dostarczenie płatków kwiatów do kościoła w dniu 15 czerwca do południa.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.
 10. Intencje do modlitwy na miesiąc czerwiec: papieska intencja: Módlmy się za rodziny chrześcijańskie na całym świecie, aby  były przykładem bezinteresownej miłości i świętości Parafialna: Módlmy się o mocną wiarę, otwartość i wytrwałość dla Ks. Mariusza Prymicjanta.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Michał SYCHOWICZ, kawaler z parafii św. Trójcy w Kołbieli i Justyna PIEKARSKA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Adam KIBART, kawaler z parafii Sadowne i Monika ZWIERZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II

 

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę WIĄCEK, l. 85 ze Swobody, Władysławę CZYŻKOWSKĄ, l. 97 z Krzywicy, Mariannę WĘGRZYN, l. 78 z Warszawy i Celinę CAŁKA, l. 67 z Siennicy. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…