Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 niedziela adwentu - 19.12.2021

Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

 1. Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
 2. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 3. W wigilię wieczorem nie będzie Mszy św.
 4. Już teraz składamy serdeczne podziękowania za choinki i prace przy dekoracji kościoła.
 5. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24:00. Pół godziny przed Mszą św. będziemy śpiewali kolędy.  Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze Św. w Boże Narodzenie będą sprawowane o godz.  00, 11:00, 12:30 i 18.00.
 6. Niedzielę św. Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę, 26 grudnia. Na sumie odbędzie się błogosławieństwo Rodzin.
 7. 31 grudnia, kiedy kończy się rok kalendarzowy, podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za uczestniczenie we wspólnym śpiewie dziękczynnym „Ciebie Boga wysławiamy”.
 8. Ostatnie roraty w tym tygodniu są odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek o 6:45 natomiast w środę o godz. 18:00.
 9. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 10. W niedzielę, 2 stycznia 2022 roku odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych, Kół Rodzinnych i Koła Dziecięcego.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 12. Z dniem 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską Rodzin naszej parafii.

28.12 – Wtorek            Żaków (2 księży) blok od godz. 16:00

29.12 – Środa              Łękawica (1 ksiądz), Budy Łękawickie, (2 ksiądz)

30.12 – Czwartek         Pogorzel, ul. Mińska (2 księży)

31.12 – Piątek              Świętochy (1 ksiądz), Nowodzielnik (2 ksiądz)

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bronisławę KRÓL, l. 92 z Krzywicy, Zofię JAWORSKĄ, l. 81 z Borówka, Helenę DRÓŻDŻ, l. 88 z Bestwin, Stanisławę ZDUNIAK, l. 77 z Siennicy, Marię BANASIK, l. 79 z Warszawy i Wacławę ZGÓDKA, l. 88 z Warszawy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…