Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 niedziela adwentu - 12.12.2021

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

  1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy w naszych domach.
  2. Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  3. Akcja "Choinka Dobroci" dobiega końca. Prezenty trzeba przynieść do dzisiejszej niedzieli do salki obok zakrystii. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Niech Wam Pan Bóg błogosławi!
  4. W dzisiejszą niedzielę Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz więcej” przeprowadza kiermasz bożonarodzeniowy. Zebrane środki będą przeznaczone na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych, które zakończyły już edukację.
  5. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  6. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
  7. Roraty w naszym kościele są odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00.
  8. Wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zenona SZCZĘSNEGO, l. 82 Garwolina, Mieczysława CIĘŻKOWSKIEGO, l. 93 z Mińska Mazowieckiego, Zenona SADO, l. 51 z Wojciechówki. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…