Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 niedziela zwykła - 03.10.2021

Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dom św. siostry Faustyny.
 2. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
 3. Akcji honorowego krwiodawstwa odbędzie się dzisiejszą niedzielę w godz. 9.00 - 13.00 w tutejszej przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć z sobą dokument tożsamości.
 4. Serdecznie zapraszamy na muzyczno-teatralny "Transitus św. Franciszka", który odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w naszym parafialnym Kościele.
 5. We wtorek 5 października w liturgii wspominamy Świętą Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata.
 6. Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkania wspólnoty dla kobiet, które odbywają się w domu Sióstr Kapucynek w każdą środę o godz. 19:00.
 7. W tym tygodniu będziemy przeżywać liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w czwartek, 7 października.
 8. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania Oazy w piątki o godzinie 16:00 w salce oazowej.
 9. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 10. W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie.
 11. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni są sprawowane codziennie o godz. 17:30.

Przypominamy, że odmówienie jednej części różańca w kościele lub w kaplicy publicznej, a także w rodzinie, we wspólnocie zakonnej, wierni mogą uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, - z modlitwą ustną połączyć rozważanie tajemnic, - tajemnice muszą być zapowiadane.

 1. Przyjmujemy już na wypominki jednorazowe i roczne (kartki są wyłożone w kruchcie kościoła).
 2. Serdecznie zapraszamy mieszkańców parafii Siennica na „ Pokutny Marsz Różańcowy” ulicami Siennicy w intencji naszej Ojczyzny. Marsz dobędzie się w niedzielę 17 października o godz. 16:00. Wyruszamy z dziedzińca kościoła. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz.17:30.
 3. W niedzielę (17 października) rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Na pierwsze spotkanie zapraszamy młodzież klas VIII szkół podstawowych, klas szkół średnich wraz z rodzicami. Msza św. odbędzie się o godz. 18:00 a po niej spotkanie informacyjne.
 4. Legion Maryi zaprasza z ok. 100 rocznicy powstania Legionu na Mszę św. w dniu 9 października o godz. 10:00. Modlitwy legionowe odbędą się 40 minut przed Mszą św.
 5. Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.
 6. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Krzysztofa ZWIERZA, l. 62 z Łękawicy i Zbigniewa KRÓLAKA, l 62 z Bestwin. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…