Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 niedziela zwykła - 26.09.2021

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu.

 

 1. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
 2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.

 1. W najbliższy piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30.
 2. Tego dnia, we wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny.
 3. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00. Po Mszy św. odbędzie się wystawienie i Litania do Serca Pana Jezusa. Do Sakramentu Pokuty będzie można przystąpić rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i po popołudniu od godz. 17.00.
 4. pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Tego dnia będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
 6. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. A wszystkich ministrantów i kandydatów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.
 7. Serdecznie zapraszamy na muzyczno-teatralny "Transitus św. Franciszka", który odbędzie się 3 października, o godz. 19.00 w naszym Kościele parafialnym.
 8. Akcji honorowego krwiodawstwa odbędzie się przyszłą niedzielę, 3 października w godz. 9.00 - 13.00 w tutejszej przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć z sobą dokument tożsamości.
 9. Składamy serdeczne podziękowania fundatorom popiersia bł. Kar. Stefana Wyszyńskiego. Podziękowania Firmie „Wołkiewicz” Panu Michałowi Selerowskiemu, artyście rzeźbiarzowi z Zambrowa. Panu Kazimierzowi Frelkowi, ks. Piotrowi Domańskiemu, Siostrom za dekoracje kwiatowe, panu Dariuszowi za oświetlenie, Chórowi za piękny śpiew podczas uroczystości. Nich błogosławiony Kard. Stefan Wyszyński wstawia się za nami.
 10. Wójt Gminy przypomina, że spis powszechny kończy się 30 września. Kto odłożył ten obowiązek na ostatnią chwilę, musi to zrobić jak najszybciej przez internet, telefon lub w Urzędzie Gminy. Można też zostawić numer telefonu na infolinii spisowej i rachmistrz oddzwoni. Wszyscy liczymy się dla Polski. Osoby, które nie wezmą udziału w spisie mogą spotkać się z karą do 5000 zł.
 11. Intencje na nowy rok 2021 będziemy przyjmować od 1 października w kancelarii od godz. 8:00.

Opiece Królowej Różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.