Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 niedziela zwykła - 15.08.2021

Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

  1. Dzisiaj tradycyjnie przeżywając uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas każdej Mszy Świętej błogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.
  3. Zapraszamy na Dożynki Gminno-Parafialne w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, o godz. 15.00 na terenie Zespołu Szkół w Siennicy. W planie Msza św. za rolników i ludowy program artystyczny. Tradycyjnie prosimy o wykonanie dekoracji przy ołtarzu.
  4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek w godz. od 8:00 do 9:00 o od 17:00 do 17:45. W sobotę od godz. 8:00 do 9:00.
  5. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

Zapowiedzi przedślubne

  1. Michał SABAT kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Anna BRODA, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
  2. Karol CZAJKA kawaler z parafii tutejszej i Oliwia MANTHEY, panna z parafii Charbrowo – zapowiedź II

 

  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Małgorzatę – Marię GNYCH, l. 67 z Siennicy i Sabinę Michalik, l. 89 z Łodzi. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…