Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 niedziela adwentu - 2.12.2018

Zazwyczaj Bóg jest daleko od naszego życia, od naszych myśli, od naszego działania. Przychodząc, zbliżył się do nas, i my powinniśmy przyzwyczajać się do przebywania z Nim. Dlatego też przyjście Pana ma na celu nauczyć nas patrzeć oczami Boga i umiłować koleje losu, świat i wszystko, co nas otacza.  (Benedykt XVI)

 1. Roraty w naszym kościele będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00.
 2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczynamy w III niedzielę adwentu tj. 16 grudnia - poprowadzi je O. Krzysztof Kowalski paulin z Jasnej Góry.
 3. Świece adwentowe będziemy rozprowadzać od II niedzieli adwentu.
 4. Siostry Kapucynki NSJ od przyszłej niedzieli tj. 9 grudnia będą rozprowadzać poświęcone opłatki wigilijne po każdej Mszy Św. w kruchcie kościoła.
 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła. Zebrano 6238,72 zł. Została wpłacona I rata kredytu. Następna zbiórka na ten cel zostanie przeprowadzona w lutym 2019 r.
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca - do sakramenty spowiedzi będzie można przystąpić rano podczas Mszy Św. Oraz od godz. 17:00.
 7. W sobotę 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Św. W tym dniu o godz. 7:30, 9:00 i 18:00.
 8. Zapraszamy na sztukę wystawianą przez kleryków Seminarium Praskiego. Sztuka odbędzie się w niedzielę w warszawsko – praskim seminarium w dniu 16 grudnia br. o godz. 15:00 - wyjazd o godz.13:00 z przystanku autobusowego (kierunek Mińsk Maz.). Zapisy prowadzą Koła Różańcowe lub telefonicznie pod nr tel. 695 75 00 85.
 9. Spotkanie informacyjne dla wyjeżdżających do Medjugorje odbędzie się w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godz.16:00 w naszym kościele parafialnym, będzie można dokonać pierwszej wpłaty (zaliczki) - 500 zł.
 10. Bardzo prosimy o podawanie intencji mszalnych na 2 tygodnie wcześniej abyśmy mogli je umieścić na czas w naszej gazetce parafialnej.
 11. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
 12. Akcji Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia w godz. od 9.00 do 13.00 w tutejszym Zespole Szkół. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i spożyć lekki posiłek.
 13. Wspólnota oazowa zaprasza do wzięcia  udziału w akcji "Choinka dobrego serca".  Bombki z numerem i informacjami o dziecku znajdują się przy ołtarzu Matki Bożej Siennickiej. Przygotowane paczki z przyklejaną bombką przynosimy do sali za zakrystią do 16 grudnia - 3 niedzieli adwentu. Dziękujemy za serca otwarte na potrzebujących.
 14. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii śp. Barbara CHRUST, l. 63 z Nowodworu, Zygmunt ZAGRABSKI, l. 85 z Zalesia i Andrzej SIELWANIUK, l. 63 z Siennicy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 16. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.