Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkiego Postu - 21.03.2021

Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 1. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy do naszej Świątyni dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
 2. Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbywa się dzisiaj w godz. od 9:00 do 13:00 w ambulansie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
 3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte będą o godz. 7:00 i 18:00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
 4. W najbliższy piątek, 26 marca od godz. 9:00 odwiedzimy chorych z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie chętnych do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Droga Krzyżowa w piątki o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Z uwagi na niepewną sytuację epidemiologiczną: wręczenie krzyży dzieciom z klas III, przygotowującym się do I Komunii Świętej, nastąpi 26 marca podczas drogi krzyżowej dla dzieci o 16.30., a nie jak planowano uprzednio w Wielki Piątek. Przez okres Wielkiego Postu nie ma „Godzinek” o g. 7:00.
 6. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
 7. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w nocnej, pieszej, cichej wędrówce na 4 trasach o długości od 30 do 45 km. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek, 26 marca Mszą św. o godzinie 20:00 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim. Szczegółowe informacje na plakatach, stronie internetowej EDK oraz na Facebooku EDK Mińsk Mazowiecki.
 8. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, (lektorów i ministrantów) poświęcone przygotowaniu całego Wielkiego Tygodnia odbędzie się w sobotę, 27 marca o godz. 9:00.
 9. Spotkanie modlitewne Kół Różańcowych odbędzie się w niedzielę 28 marca po mszy św. o godz.9:00.
 10. Panie z Legionu Maryja w Niedzielę Palmową będą rozprowadzać palmy.
 11. W Niedzielę Palmową zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu Międzypokoleniowego Chóru Kameralnego Kanon. Koncert rozpocznie się o godz. 17.30. Zachęcamy tym samym do głębszego przeżywania Męki Pańskiej.
 12. Wszystkim Parafianom składamy serdeczne „Bóg zapłać” za liczny udział i uczestnictwo w Rekolekcjach Wielkopostnych.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Bartłomiej SZCZUROWSKI, kawaler z parafii Dobre i Magda STAŃCZYK, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I
 2. Mateusz – Krzysztof KUCHARSKI, kawaler z par. NS Pana Jezusa w Trzebiczu i Honorata – Weronika BOGUSZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź II
 3. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Sławomira KWIATKOWSKIEGO, 47 z Gągoliny i Stanisława SZOSTAKA, l. 75 z Lasomina. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…