Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Wielkiego Postu - 14.03.2021

Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

 1. Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje potrwają do środy włącznie. Prowadzi je Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w latach 2015–2020, obecnie dyrektor Biura ds. Komunikacji Zagranicznej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Zachęcamy by ten święty czas wykorzystać jak najlepiej wsłuchując się w Boże Słowo i pojednać z miłosiernym Ojcem. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę będą odprawiane o godz. 9:00, 16:00, 17:15 i o godz. 18:30.
 2. Wręczenie dzieciom pierwszokomunijnym Pisma świętego przez ojców chrzestnych odbędzie się w dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00.
 3. Na nabożeństwo Gorzkich Żali zapraszamy do naszej Świątyni dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30. (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny).
 4. W Wielkim Poście zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Droga Krzyżowa w piątki o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Na najbliższej Drodze Krzyżowej o godz. 16:30 dzieci klas IV będą miały wręczone krzyże przez dziadków.

Przez okres Wielkiego Postu nie ma „Godzinek” o g. 7:00.

 1. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
 2. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani. Msze św. będą odprawiane o godz. 7:00 i 18:00. Z racji na uroczystość nie obowiązuje post.
 3. Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 marca w godz. od 9:00 do 13:00 w ambulansie obok przychodni. Należy spożyć lekki posiłek i mieć dokument tożsamości.
 4. Z uwagi na niepewną sytuację epidemiologiczną: wręczenie krzyży dzieciom z klas III, przygotowującym się do I Komunii Świętej, nastąpi 26 marca 2021 r., podczas drogi krzyżowej dla dzieci o 16.30., a nie jak planowano uprzednio w Wielki Piątek.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.

Zapowiedzi przedślubne

 1. Paweł KRÓL, kawaler z parafii tutejszej i Paulina GROCHOWSKA, panna z par. św. Mikołaja bpa w Pruszynie – zapowiedź II
 2. Mateusz – Krzysztof KUCHARSKI, kawaler z par. NS Pana Jezusa w Trzebiczu i Honorata – Weronika BOGUSZ, panna z parafii tutejszej – zapowiedź I

 

 1. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.