Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 niedziela zwykła - 14.02.2021

W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu. Teraz i zawsze.

  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  2. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
  3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:30, 9:00 i o godz. 18:00. Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz post odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  4. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
  5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich Parafia na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o 16:30 dla dzieci i o 17:15 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Św. o godz. 12:30 (za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny). Przez okres Wielkiego Postu nie będzie „Godzinek” o g. 7:00.
  6. Z racji na Drogę Krzyżową kancelaria parafialna w piątek wieczorem będzie nieczynna. A Msza św. wieczorna rozpocznie się bezpośrednio po Drodze Krzyżowej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława LUBASZKE, l. 69 z Bestwin.  Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…