Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 niedziela zwykła - 7.02.2021

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

  1. Dzisiaj przypada dzień imienin Pasterza naszej Diecezji Warszawski – Praskiej Ks. Bpa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym dostojnym Solenizancie aby w zdrowiu i pokoju prowadził nas drogą zbawienia.
  2. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
  5. Wójt Gminy Siennica - Gminny Komisarz Spisowy w Gminie Siennica, do dnia 9 lutego prowadzi otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac związanych z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 roku spisu powszechnego. Wszystkie informacje w tej sprawie są zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Gminy.
  6. Od lutego kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 9:00 i popołudniu od 17:00 do 17:45. W soboty od 8:00 do 9:00. Msze św. w dni powszednie o godz. 7:00 i o godz. 18:00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy” a także „Gość niedzielny”.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Tomasza PAŁDYNE, l. 42 z Nowego Zglechowa, Celinę URBANIAK, l. 61 z Warszawy. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…