34 niedziela zwykła - Chrystusa Króla - 25.11.2018

Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

1. W dzisiejszą niedzielę, ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni i spłatę części kredytu na ten cel przeznaczonej. Natomiast po sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi (za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny).
  2. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00. Natomiast spotkanie Dziecięcego Koła Różańcowego odbędzie się po Mszy św. o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.
  3. pierwszą sobotę miesiąca o godz.17:00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
  4. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  5. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Siennickiej składa serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy ofiarowali pieniądze w trakcie zbiórki publicznej 1 i 18 listopada 2018r. Dzięki Państwa ofiarności udało się zebrać 12.622,13 zł. Zebrana kwota przeznaczona będzie na prace konserwatorskie zabytkowych nagrobków z cmentarza parafialnego w Siennicy w 2019 roku. O postępach prac będziemy informować na naszej stronie internetowej (przyjacielesiennicy.pl).
  6. Zapraszamy na sztukę wystawianą przez kleryków Seminarium Praskiego. Sztuka odbędzie się w niedzielę w warszawsko – praskim seminarium w dniu 16 grudnia br. O godz. 13:00. Zapisy prowadzą Koła Różańcowe lub telefonicznie pod nr 695 75 00 85.
  7. W naszej parafii organizowana jest samolotowa pielgrzymka do Medjugorie w dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2019. Koszt ok. 2400 zł. Zapewniamy opiekę, przewodnika, przejazdy autokarem, noclegi i wyżywienie. Zapisy i więcej informacji pod tel. 695 75 00 85.
  8. Parafialny Klub Sportowy "LIFE" organizuje zimowy wyjazd do Poronina w dniach od 26 stycznia do2 lutego 2019 roku. Koszt obozu to 850 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych zapraszamy do pobrania deklaracji wyjazdowych w poniedziałek u p. Stanisława na hali sportowej. Deklaracje wraz z zaliczką 150 zł oddajemy do p. Anny Jackowskiej tel. 502-330-718 w terminie do piątku 23 listopada br. Decyduje kolejność zgłoszeń!
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”. W bieżącym numerze polecamy artykuł pt.:
  10. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Paweł GAC, l. 31 z Siennicy. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  11. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.