Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 Niedziela Adwentu - 20.12.2020

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

  1. W zakrystii można nabyć jeszcze świece adwentowe na stół wigilijny. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  2. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu na W poniedziałek i wtorek o godz. 6:45 natomiast w środę o godz. 18:00.
  3. W wigilię wieczorem nie będzie Mszy św.
  4. Zasiadając w czwartek do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Życzymy aby każda Wieczerza Wigilijna upływała w atmosferze miłości, pokoju i przebaczenia.
  5. Już teraz składamy serdeczne podziękowania za choinki i prace przy dekoracji kościoła.
  6. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy o godz. 24:00. Pół godziny przed Mszą św. będziemy śpiewali kolędy.  Taca z tej Mszy św. będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Msze Św. w Boże Narodzenie będą sprawowane o godz.  00, 11:00, 12:30 i 18.00.
  7. drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. Tego dani ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w Diecezji. Odbędzie się również błogosławieństwo owsa.
  8. Niedzielę św. Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę, 27 grudnia. Na sumie odbędzie się błogosławieństwo Rodzin. Tego dnia odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy zolatorów Kół Stanowych, Kół Rodzinnych i Koła Dziecięcego.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę SMATER, l. 78 z Warszawy. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.