Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Adwentu - 13.12.2020

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

  1. Wspominamy dzisiaj kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
  2. W najbliższy czwartek przypadają 84 urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  3. Chorych z naszej parafii odwiedzimy w piątek, 18 grudnia od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych.
  4. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zachęcamy do wspólnej rodzinnej modlitwy w naszych domach.
  5. Akcja choinka dobroci dobiega końca. Prezenty trzeba przynieść do dzisiejszej niedzieli do salki obok zakrystii. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Niech Wam Pan Bóg błogosławi!
  6. Roraty w naszym kościele są odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 6:45 natomiast w środę i sobotę o godz. 18:00.
  7. W zakrystii można nabyć świece adwentowe na stół wigilijny. Natomiast Siostry Kapucynki NSJ rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne w kruchcie kościoła.
  8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Włodzimierza JURKOWSKIEGO, l. 58 z Siennicy, Anastazję CEREGRA, l. 84 z Łękawicy i Stanisława SABAŁĘ, l. 71 z Krzywicy. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.