IV Niedziela Wielkanocy

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce.
Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża.

Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
    Będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał.
    Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika będziemy przeżywali w dniu jutrzejszym.
  3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
    Tego dnia nasz Ksiądz Proboszcz Marek obchodzi swoje imieniny. Otoczmy dostojnego solenizanta naszą modlitwą.
  4. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia po Mszy św. o godz. 900.
  6. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Siennickiej wznawiają akcję porządkowania historycznych grobów na cmentarzu parafialnym w Siennicy.
    Osoby popierające naszą inicjatywę zapraszamy do wspólnej pracy w każdą ostatnią sobotę miesiąca od kwietnia do października w godz. 1100 -1300.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
    Mariusz AUGUSTYNIAK, kawaler z parafii tutejszej i Monika JASIŃSKA, panna z parafii św. Józefa w Siedlcach zapowiedź II.
    Konrad Artur MURAWSKI, kawaler z parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim i Sylwia KOPA, panna z parafii tutejszej zapowiedź II.
    Arkadiusz JURKOWSKI, kawaler z parafii tutejszej i Marlena URBANIAK, panna z parafii Mistów zapowiedź I.
  8. Bardzo prosimy aby intencje na zamówione Msze Święte podawać 2 tygodnie wcześniej w mianowniku.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickej;
    do nabycia są tygodniki: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Idziemy”.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:

• † Henryk KUROWSKI, l. 84, z Siennicy
  • † Zbigniew ZIELIŃSKI, l 83, z Siodła.
Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

Święty Michale Archaniele! wspomagaj nas w walce, a przeciw nie­godziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromiċ raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastę­pów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąċ do piekła. Amen.

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen