XXIII Niedziela Zwykła – 9.09.2018

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę o godz. 18:00. Zachęcamy do zgłaszania intencji.

3. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

4. Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej będziemy przeżywali w sobotę (15 września).

5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

6. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 poświęcimy przyniesione przez dzieci plecaki i przybory szkolne.

7. Do grona ministrantów zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, którzy chcą służyć Bogu przy ołtarzu. Zapisy u ks. Darka w zakrystii. Wszystkich ministrantów zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9:00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Bartłomiej – Krzysztof CICHOWICZ
kawaler z parafii św. Izydora w Markach
Monika MICHALIK
panna z parafii tutejszej

Zapowiedź II

Dawid PASZKOWSKI
kawaler z parafii św. Tomasza w Nowym Mieście
Dominika BARTNICKA
panna z parafii tutejszej

Zapowiedź I

10. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii śp. Helena CZAJKA, l. 72 z Nowej Pogorzeli i śp. Celina Krupa, l. 59 z Warszawy. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…