TRANSLOKATY DUCHOWIEŃSTWA

Dostrzegając potrzebę duszpasterską dotyczącą naszej Parafii w posłudze sakramentalnej z ks. Piotrem wnioskowaliśmy o skierowanie kolejnego kapłana do posługi parafialnej. Podobnie jak w całej Polsce, tak i w naszej Diecezji jest większe zapotrzebowanie na posługę duszpasterską, niż możliwości personalne duchowieństwa. Decyzją Biskupa Ordynariusza do naszej Parafii został skierowany nowy wikariusz – ks. Tomasz Połomski, dotychczasowy wikariusz Parafii św. Jana Kantego w Legionowie, który podejmie obowiązki od 26 sierpnia br.

Pomimo zwiększenia obowiązków w Kurii Warszawsko – Praskiej ks. Piotr pozostanie w naszej Parafii, ale w innej funkcji – jako pomoc duszpasterska od piątku do niedzieli. Ks. Piotr pozostały czas decyzją Biskupa Ordynariusza poświęci na pracę w Kurii.

Ks. Jerzy Danecki