Przeskocz do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA, 23.06.2024
XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Informacja dla gości, którzy będą z nami spędzali wakacje - układ Mszy świętych w wakacje taki sam, jak w ciągu roku:
  Msze Święte niedzielne: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00.
  Msze Święte w dni powszednie:
  7.00, 18.00.
  Przypominamy, że w naszej Parafii w soboty o 18.00 jest sprawowana Msza święta już z formularza niedzielnego. W każdą niedzielę na wszystkich Mszach świętych jest możliwość Spowiedzi świętej.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Podczas Mszy świętej o godz. 12.30 będziemy modlili się za wszystkich naszych ojców, aby żywym dobry Bóg błogosławił, a zmarłych przyjął do siebie.
 3. W czwartek była sprawowana Msza święta dziękczynna za rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom, pocztom sztandarowym i dzieciom za udział w tym dziękczynieniu. Dziękujemy lektorom, ministrantom, scholi, oazie i piłkarzom za dar wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej nagrodziliśmy dzieci, które uczestniczyły w niedzielnych Mszach świętych i zbierały naklejki. Dziękujemy wszystkim nauczycielom religii za pomoc w czasie Mszy świętych dla dzieci przez cały rok.
 4. W piątek rozpoczęliśmy wakacje. Życzymy udanego odpoczynku i nabrania sił. Jednocześnie przypominamy, że mimo czasu wolnego obowiązuje nas przykazanie o obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych. Mimo upałów prosimy o godny strój w kościele.
 5. W najbliższy piątek, 28 czerwca zatrzyma się u nas na Mszę świętą i odpoczynek XXV Pielgrzymka Konna z Łomży.
 6. Spotkanie modlitewne Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 30 czerwca po Mszy świętej o 9.00.
 7. W związku z dużym zainteresowaniem 4-dniowym wyjazdem do Zakopanego organizujemy drugi wyjazd od 3 do 6 października br. W programie: Zakopane (Gubałówka, Krzeptówki), Pieniny (spływ Dunajcem, zamek Niedzica), Słowacja (Szczyrbskie Jezioro, Lewocza), Podhale. Przewidywany koszt to 940 złotych. W cenie autokar, noclegi z wyżywieniem, przewodnik i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Więcej informacji i zapisy pod numerem telefonu: 695 750 085. Na pierwszy termin nie ma już miejsc.
 8. Zachęcamy do udziału w akcji honorowego krwiodawstwa w przyszłą niedzielę, 30 czerwca w godzinach 9.00 – 13.00 (ambulans koło przychodni). Należy spożyć lekki posiłek i mieć przy sobie dokument tożsamości.
 9. Wspólnota Męskiego Koła Żywego Różańca działająca przy naszej Parafii serdecznie zaprasza Panów w każdym wieku do wstąpienia w szeregi naszego Koła Różańcowego. Spotkania modlitewne odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00. Szczegółowe informacje uzyskać można u księży w zakrystii.
 10. Zapisy do udziału w XI Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę przyjmowane są pod numerami telefonu: 600 752 173 oraz 601 640 297. Zaproszenie do wspólnego pielgrzymowania kierujemy szczególnie do siennickich Parafian. Wspólne wyjazdy treningowe odbywają się we wtorki i czwartki od godz. 19.00. Start przy domu naszych Sióstr Kapucynek.
 11. Zapowiedzi przedślubne:
  - Michał Duszczyk, kawaler i Ewelina Komorowska, panna, oboje z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza),
  - Krzysztof Wojciech Kukiełka, kawaler z Parafii Jeruzal k/Skierniewic i Martyna Osiak, panna z Parafii tutejszej (zapowiedź I-sza),
  - Mateusz Berta, kawaler z Parafii tutejszej i Magdalena Gromulska, panna z Parafii Mrozy (zapowiedź I-sza).
  Młodych polecamy modlitwie. Ktokolwiek znałby przeszkody zachodzące między narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscową Kancelarię Parafialną.
 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy:
  ŚP. Jana Zawadzkiego ze Zglechowa.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…